Odvrátená stránka života v meste, kde poznám iba zopár ľudí

Autor: Adriana Karpinska | 21.1.2014 o 17:59 | (upravené 10.7.2016 o 10:47) Karma článku: 4,07 | Prečítané:  1137x

Niekedy je fajn byť neviditeľná a nemusieť sa nikomu zodpovedať, čo robím a ako trávim svoj čas. Keď však príde na to, aby som pozvala nejakých známych na pub kvíz, ktorý je súčasťou môjho fundarisingu pre školu v Malawi, mám prob

X+

Pub kvíz mal všeobecný úspech, ľudia sa bavili a počas večera sme vyzbierali viac, ako sme pôvodne očakávali, a ako Tím Malawi sme sa o krôčik posunuli k zreálneniu našich plánov. Mne však bolo ľúto, že som nemohla prispieť viac a nepritiahla jeden, či dva „moje tímy”.

 

Prvé kolo a tímy horlivo rozmýšľajú

 

 

Jedno z kôl kvízu

 

Pre verejné zbierky akéhokoľvek druhu je fajn, ak máte okolo seba ľudí, čo vás podporia; buď psychicky, finančne, všelijakými motivačnými technikami alebo energiou, ktorá ide už len z toho, že s nimi o tom, na čo sa snažíte vyzbierať peniaze, rozprávate. Mne, v skratke, takí ľudia, z viacerých dôvodov, chýbajú.
So spolužiakmi sa o mojej zbierke nerozprávame, asi pre to, lebo si myslím, že každý máme vlastné starosti s projektom, úlohami pre jednotlivé predmety a tak ich nechcem otravovať tým, že ja mám navyše ešte nejakú zbierku na školu niekde v Malawi, kam, ak sa plány nezmenia, v júni pôjdem. Môžno je to môj prístup, ale stále mi príde divné chcieť od niekoho iného, aby podporil moje cestovateľské plány, akýkoľvek charitatívny účel majú.

 

 

Aj tombola bola!

Táto situácia mi však dala myšlienku na to, aby som aspoň takto skúsila nájsť Slovákov (a Čechov), ktorí by sa chceli stretnúť pri „koštovke” vína a tým podporiť môj Tím Malawi v úsilí vyzbierať peniaze na vedecké pomôcky pre školu v Malawi, priniesť ich tam a pomôcť v lokálnej škole a nemocnici. To je základná myšlienka prečo som sa pridala k 3 Škótom a jednej Angličanke, keď sa projekt začínal. A pre mňa osobne bude odmenou, keď deckám v Malawi porozprávam o Slovensku, o ktorom možno nepočuli.

 

Víťazný tím

 

P.S. Ak by nás niekto z nejakého milého nevysvetliteľného dôvodu chcel silou-mocou podporiť na diaľku, na webe máme aj online zbierku. A ja, za celý tím Malawi, potom pozdvihne pohár vína na vašu počesť

 

Viac o projekte tímu Malawi na blogu: http://teammalawi2014.blogspot.co.uk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kičura nevie vysvetliť úplatky, ani zametanie stôp

Kajetán Kičura je vo väzbe od apríla.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Nie, demokracia nie je diskusia (komentár)

Vláda má plné právo prikázať očkovanie proti covidu.


Už ste čítali?